Ufff! Dorostenci unikli z další sestupové pasti a poslali Piráty do ligy. A teď baráž...

14.03.2023 19:24, autor: Pavel Šácha

Dorostenci Chomutova sestupují z extraligy. Za touto pro Severočechy tak smutnou zprávou se skrývá obrovská radost táborských barev. Mladí kohouti se dokázali oklepat z bolestné pondělní porážky a v úterní bitvě s nervydrásající tečkou vyválčili potřebný třetí bod. Zajistili si tak účast v baráži čtyř mužstev, která se porvou o dvě místa na listině příštího extraligového ročníku. Do těchto závěrečných záchranářských bojů vstoupí táborská družina ve čtvrtek 23. března. Jistými soupeři týmu HC Tábor v nich budou Vsetín a Litvínov, kvarteto pak pravděpodobně doplní Sokolov (druhý ligový finalista, B-tým Karlových Varů, právo účasti v baráži využít nemůže).

Ufff! Dorostenci unikli z další sestupové pasti a poslali Piráty do ligy. A teď baráž...

HC Tábor - Piráti Chomutov

3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Úterý, 14.3.2023 15:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 5. Němeček (Mohyla), 25. J. Pospíchal (P. Pospíchal), 53. Vlček (Bouška) - 18. Nastoupil (Kalvoda), 40. Holejšovský.

Rozhodčí: Kostourek, Micka - Jindra, Kotlík.   Vyloučení: 2:4   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 22:18   Diváci: 100

HC TÁBOR: Šrámek (Ferdus) – Šťastný, Mašek, Jaroš, Bouška, Honzík, Céza, Bačo – Suchan, P. Pospíchal, Vlček – Mohyla, Němeček, Vrba – Dohnal, Hlavín, J. Pospíchal – Křepelka.

PIRÁTI CHOMUTOV: Štěrba (Hájek) – Holejšovský, Švarc, Záhorec, Malcovský, Ibl, Malý, Hynek – Sochor, Bečvář, Halfar, Pospíšil, Nastoupil, Novák, Chládek, Kalvoda, Vaněk, Grosskopf.


ARPÁD GYÖRI, trenér dorostu HC Tábor:
„Jsme samozřejmě rádi, že jsme udělali další krok
k záchraně, i když samozřejmě ještě nic nekončí. Důležité bylo, že jsme se dokázali oklepat
z pondělní nešťastné porážky. Zápas jsme odehráli velmi dobře, bohužel nedokážeme být v koncovce dostatečně produktivní. Také tentokrát jsme mohli při svém vedení přidat další gól
a soupeři odskočit, místo toho jsme si ale zase vybrali těsně před koncem třetiny slabou chvilku
a nechali Chomutov vyrovnat. Nakonec o výsledku rozhodla naše přesilovka, které v poslední době hrajeme velice dobře, i když i tady bychom měli být efektivnější. Řekl bych, že jsme tu koncovku zvládli poměrně dobře, i když je pravda, že hosté ještě na konci ze svého tlaku trefili tyč. Chtěl bych klukům poděkovat, ale jak už jsme říkali, máme před sebou ještě jeden hodně těžký krok, a tím je baráž.“  

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dominik Pavlát v roli jedničky

  Ne 19.03. |

  Nesmírně cennou zkušenost, bohužel se smutnou tečkou, má za sebou třiadvacetiletý brankář Dominik Pavlát. Gólman z táborské hokejové líhně se ve své třetí plnohodnotné extraligové sezoně obsadil do role jedničky plzeňské Škodovky pro předkolo play-off proti Liberci. Výbornými výkony držel svůj tým v naději na postup do čtvrtfinále a hýčkal si úspěšnost 92,5%, nakonec ale jeho tým padl v prodloužení rozhodující páté bitvy a sezona pro něj skončila.   

 • V PÁTEK 17.3. DO PŘÍBRAMI!

  Pá 10.03. |

  Fanclub HC Tábor vypravuje autobus na čtvrté osmifinálové utkání v Příbrami, které se hraje v pátek 17. března od 18.30 hodin. Cena: 200 - 300 Kč (velký autobus při počtu min. 45 osob), případně 160 Kč (malý autobus). Sraz: v 16.30 hodin u zimního stadionu v Táboře. Odjezd: 16.45 hodin. Zájemci se mohou hlásit formou SMS zprávy na telefonních číslech 606 189 129 či 720 275 194. Do zprávy je nutné uvést jméno, příjmení a počet osob.   

 • JÍZDNÍ ŘÁD II. LIGY

  Pá 03.03. |

  Web hokej.cz přinesl pohled na další program a systém play-off druhé hokejové ligy.

  Více...
 • Blesková anketa na webu

  Po 27.02. |

  Ve středu zapečetí táborští hokejisté dlohodobou fázi druhé ligy a poznají svého soupeře pro play-off. Zápas s Ústím rozhodne o tom, z jaké pozice do vyřazovacích bojů vyrukují. Stále ještě jsou ve hře tři varianty... Jaká z nich podle vás vejde v platnost? Hlasujte v anketě na tomto webu. 

 • Aleš Krátoška na Hokej.cz

  Pá 24.02. |

  Web hokej,.cz zveřejnil rozhovor s generálním manažerem našeho klubu Alešem Krátoškou. Co všechno v něm zaznělo?

  Více...
Starší aktuality