Severní vítr pro táborské bojovníky krutý nebyl. Soupeřům ukradli čtyři body!

24.01.2023 16:52, autor: Pavel Šácha

Dorostenci HC Tábor mají v extralize za sebou náročnou severočeskou misi, ze které se však po dvou dnech vraceli domů hodně zvesela. Aby také ne…!

Severní vítr pro táborské bojovníky krutý nebyl. Soupeřům ukradli čtyři body!

Piráti Chomutov - HC Tábor

3:2p (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Pátek, 20.1.2023 17:45 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 32. Šilhan (Pospíšil, Švarc), 53. Pospíšil (Švarc, Holejšovský), 65. Pospíšil (Šilhan, Holejšovský) - 22. Vlček (Bouška, Bačo), 48. Suchan (Eremiáš, Vlček).

Rozhodčí: Battěk — Thuma, Motl.   Vyloučení: 3:3   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 0:1   Průběžné skóre: :1, 1:1, 1:2, 2:2 - 3:2   Střely: 52:24   Diváci: 71

PIRÁTI CHOMUTOV: Štěrba (Hájek) — Hynek, Pokorný, Švarc, Malý, Snopek, Malcovský — Chládek, Patočka, Grosskopf, B. Novák, Šilhan, Pospíšil, Halfar, Sochor, F. Novák, Kalvoda, Holejšovský.

HC TÁBOR: Šrámek (Ferdus) — Honzík, Bačo, Jaroš, Bouška, Jirášek, Mrázek — Hlavín, Křepelka, Vrba, Mohyla, J. Pospíchal, Němeček, Eremiáš, Vlček, P. Pospíchal, Dohnal, Suchan.

Verva Litvínov - HC Tábor

2:3 (1:1, 0:1, 2:1)

Sobota, 21.1.2023 13:15 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 8. Sander (Prokeš, Koky), 58. Tomaník (Prokeš, Horský) - 10. Němeček (Jirášek), 32. Hlavín (Honzík, Dohnal), 43. Vrba (Suchan).

Rozhodčí: Hrdlička – Kotlík, Karda.   Vyloučení: 2:4   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 1:0, 1:3, 2:3   Střely: 43:23   Diváci: 111

VERVA LITVÍNOV: Balík (Trejbal) — Zikmund, Prokeš, Liška, Winkelhöfer, Břenda, Kladivo, Soušek — Tomaník, Bednařík, Horský, Dostál, Peroutka, Raichl, Peroutka, Sander, Tůma, Koky.

HC TÁBOR: Šrámek (Wajtr) — Honzík, Bačo, Jaroš, Bouška, Jirášek, Mrázek — Hlavín, Křepelka, Vrba, Mohyla, J. Pospíchal, Němeček, Eremiáš, Vlček, P. Pospíchal, Dohnal, Suchan.


Už v pátečním střetnutí na ledě chomutovských Pirátů papírového favorita výrazně trápili a vzhledem k vývoji střetnutí mohou konečný bod za prohru 2:3 v prodloužení dokonce označit za ztrátu. V normální hrací době utkání dvakrát vedli a šanci na bonusový bod ztratili až v oslabení pouhých čtyřiadvacet sekund před koncem prodloužení. Bezprostředně po utkání se táborský družina přesunula na nocleh do Litvínova, kde po poledni podstoupila další bitvu o body potřebné k záchraně soutěže. A zvládla ji znamenitě. Své hostitele vedené někdejším reprezentačním trenérem Vladimírem Růžičkou sice pustili už po osmi minutách do vedení, brzy ale vyrovnali a dvěma góly v každé z následujících třetin si vydobyli dvoubrankové vedení. Litvínovští mladíci sice v 58. minutě snížili a obstarali zápasu dramatickou koncovku, víc už jim ale Jihočeši nepovolili a uložili na své konto nesmírně cenné tři body.

V tabulce soutěže se táborští bojovníci usadili na 7. příčce; přestože je čeká ještě hodně dlouhá a úmorná cesta a nadále se musejí ohlížet především za sebe, přiblížili se dokonce na dohled pozicím zaručujícím přímou záchranu.

Oba zápasy na severu Čech dopodrobna přibližuje přiložená fotogalerie Karla Tomšíka.       

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Táborští žáci na olympiádě

  Po 23.01. |

  V Krkonoších odstartovala v tomto týdnu Zimní olympiáda dětí a mládeže. V hokejovém výběru Jihočeského kraje má táborský hokej dvojí zastoupení v osobách Antonína Pufra a Matěje Slabého. Z pondělních zahajovacích zápasů vytěžili Jihočeši bod za remízu 2:2 s Vysočinou, Královéhradeckému kraji podlehli 1:4.  

  Více...
 • Dvě posily pro juniorku

  Pá 06.01. |

  V prvním letošním střetnutí regionální ligy juniorů na ledě Pelhřimova se v táborském týmu představí dvě nové, resp. staronové tváře. Z působení v juniorce královéhradeckého Mountfieldu, kam se přestěhoval z jihlavské Dukly, se domů k Jordánu vrátil odchovanec a někdejší tahoun extraligového dorostu HC Tábor Jan Nevšímal. Ryzím novicem na soupisce kohoutů je jiný útočník David Hohenberger z českobudějovického Motoru.  

 • Oliver Šatný na MS dvacítek!

  Po 12.12. |

  Brankář Oliver Šatný, soběslavský odchovanec, jenž svůj talent rozvíjel v žákovských týmech HC Tábor, nechybí v nominaci na blížící se mistrovství světa hokejistů do 20 let. Talentovaný gólman aktuálně září v barvách zámořského týmu Cape Breton hrajícího prestižní juniorskou QMJHL. Mezi náhradníky pro šampionát figurují odchovanci táborského hokeje a momentálně Bílý Tygr z Liberce Jakub Šedivý a mladoboleslavský Karel Křepelka

  Více...
 • David Gába v pondělí za Vsetín

  Po 05.12. |

  Táborský brankář David Gába znovu oblékne vsetínský dres. Při vleklých zdravotních potížích brankářů třetího týmu Chance ligy vypomůže mužstvu z Valašska v pondělním domácím střetnutí se Šumperkem.

 • Nová soutěž na Facebooku

  Pá 25.11. |

  Na našem Facebooku najdete novou tipovací soutěž o dvě vstupenky na středeční derby s Pískem a poukázku do svatebního salonu. 

Starší aktuality