Zdolání prvního sezonního vrcholu: hráči 9. třídy si vybojovali místo mezi elitou!

11.10.2022 21:16, autor: Pavel Šácha

Táborský mládežnický hokej se probojoval k úspěšnému zdolání první klíčové mety aktuální sezony. Tým 9. třídy si po šesti zápasech základní části soutěže zajistil třetí příčku ve své skupině a spolu s Motorem České Budějovice a akademií Red Bull Salzburg postoupil do elitní nadstavbové fáze. S definitivní platností o tom rozhodla nedělní výhra kohoutů nad Pískem v poměru 9:5.

Zdolání prvního sezonního vrcholu: hráči 9. třídy si vybojovali místo mezi elitou!


Postupem mezi nejlepších čtyřiadvacet výběrů 9. tříd si táborské mužstvo samo nastavilo vysokou kvalitu svých budoucích sezonních střetnutí. Vedle výše zmíněných jihočeských soupeřů jeho hráči poměří síly třeba s oběma pražskými „S“ či plzeňskou Škodovkou.
Složení „táborské“ nadstavbové skupiny: HC Pilsen Wolves, HC Škoda Plzeň, HC Sparta Praha, HC Slavia Praha, BK Havlíčkův Brod, HC Tábor, HC Motor České Budějovice, EC Red Bull Salcburk.

 „Vnímáme to jako ohromně důležitý krok,“ nechal se slyšet jeden z trenérů mládeže HC Tábor Jan Boháč. „Model soutěže je hodně netradiční a ty nejdůležitější zápasy postavil před kluky hned v úvodu sezony. Z tohoto pohledu to pro ně bylo dost náročné, ale zvládli to a zaslouží si za to velkou pochvalu,“ dodal.
 Výše uvedené složení skupiny je příslibem atraktivity nadcházejících sezonních bojů. „Hráči mají zajištěné kvalitní zápasy po celý zbytek sezony a dobrou průpravu,“ pochvaluje si Jan Boháč. „Před přechodem do kategorie dorostu, který je samozřejmě hrozně náročný, je to pro ně obrovské plus,“ potvrdil kouč.

První střetnutí nadstavbové utkání odehrají táborští „deváťáci“ na domácím ledě s Havlíčkovým Brodem, a to v sobotu od 14.15 hodin.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Táborští žáci na olympiádě

  Po 23.01. |

  V Krkonoších odstartovala v tomto týdnu Zimní olympiáda dětí a mládeže. V hokejovém výběru Jihočeského kraje má táborský hokej dvojí zastoupení v osobách Antonína Pufra a Matěje Slabého. Z pondělních zahajovacích zápasů vytěžili Jihočeši bod za remízu 2:2 s Vysočinou, Královéhradeckému kraji podlehli 1:4.  

  Více...
 • Dvě posily pro juniorku

  Pá 06.01. |

  V prvním letošním střetnutí regionální ligy juniorů na ledě Pelhřimova se v táborském týmu představí dvě nové, resp. staronové tváře. Z působení v juniorce královéhradeckého Mountfieldu, kam se přestěhoval z jihlavské Dukly, se domů k Jordánu vrátil odchovanec a někdejší tahoun extraligového dorostu HC Tábor Jan Nevšímal. Ryzím novicem na soupisce kohoutů je jiný útočník David Hohenberger z českobudějovického Motoru.  

 • Oliver Šatný na MS dvacítek!

  Po 12.12. |

  Brankář Oliver Šatný, soběslavský odchovanec, jenž svůj talent rozvíjel v žákovských týmech HC Tábor, nechybí v nominaci na blížící se mistrovství světa hokejistů do 20 let. Talentovaný gólman aktuálně září v barvách zámořského týmu Cape Breton hrajícího prestižní juniorskou QMJHL. Mezi náhradníky pro šampionát figurují odchovanci táborského hokeje a momentálně Bílý Tygr z Liberce Jakub Šedivý a mladoboleslavský Karel Křepelka

  Více...
 • David Gába v pondělí za Vsetín

  Po 05.12. |

  Táborský brankář David Gába znovu oblékne vsetínský dres. Při vleklých zdravotních potížích brankářů třetího týmu Chance ligy vypomůže mužstvu z Valašska v pondělním domácím střetnutí se Šumperkem.

 • Nová soutěž na Facebooku

  Pá 25.11. |

  Na našem Facebooku najdete novou tipovací soutěž o dvě vstupenky na středeční derby s Pískem a poukázku do svatebního salonu. 

Starší aktuality