Průběh předsezonního setkání s fanoušky a zástupci médií šroubek po šroubku

21.09.2022 00:24, autor: Pavel Šácha

V prostorách klubové V.I.P. na zimním stadionu se v pondělí uskutečnilo neformální setkání reprezentantů klubu HC Tábor se zástupci médií a fanoušky. Za stolem usedli předseda klubu Michal Šušák, generální manažer HC Tábor Aleš Krátoška, trenér druholigového A-týmu Radek Bělohlav a jeho kapitán Radek Seidl.

Průběh předsezonního setkání s fanoušky a zástupci médií šroubek po šroubku


HC Tábor reprezentuje celý region

Ještě předtím, než zazněly otázky z druhé strany místnosti, se přítomní hosté rozhovořili o plánech a cílech, které si klub pro nadcházející sezonu vytyčil. Hned na úvod potvrdil Michal Šušák směr, kterým by se chtěl táborský hokej v nejbližší budoucnosti ubírat. Konstatoval, že jeho cílem je reprezentovat nejen samotné město Tábor, ale celý region Táborska. Z tohoto pohledu by samozřejmě uvítal podporu a propojení s partnery, kteří jsou právě s tímto regionem spjatí. „Jsme samozřejmě rádi za současnou dobrou ekonomickou kondici klubu a za přízeň, které se nám dostává od města a od všech stávajících partnerů. Řada z nich je však spjatá s příchodem a působením generálního partnera C-Energy, a byli bychom rádi, aby se postupně zapojovali i noví partneři z regionu a pomohli zajistit stabilitu táborského hokeje do dalších let,“ prohlásil Michal Šušák.

Memorandum s Planou nad Lužnicí

Příkladem takové spolupráce, byť na úrovni sportovní činnosti mladých hokejistů HC Tábor, je memorandum, které právě před zahájením setkání stvrdili podpisem předseda klubu Michal Šušák a starosta Plané nad Lužnicí Jiří Šimánek. Tato dohoda dává konkrétní ráz možnostem využití tamní ledové plochy pro potřeby mladých táborských hokejistů. „Musím touto cestou poděkovat panu starostovi za ohromnou vstřícnost, kterou v této souvislosti projevil. Jsme moc rádi, že jsme se na takové spolupráci dohodli,“ pochvaluje si Michal Šušák.

O druhé ledové ploše

Využití plánského hokejového sportoviště, které se už brzy promění v krytý zimní stadion, přijde táborskému klubu vhod, neboť kapacita volných ledů pro přípravu klubových výběrů zdaleka není optimální a dostačující. A právě tady se otevírá téma druhé ledové plochy, která rezonuje napříč politickým spektrem ve městě i v kraji. Její vybudování je jednou z nutných priorit klubu. „Těší nás, že podporu vybudování druhé ledové plochy má ve svých předvolebních programech drtivá většina politických subjektů. Věřme, že ji u nich v nejbližším období skutečně najdeme a druhé kluziště v Táboře brzy vyroste,“ přeje si Michal Šušák. Podle slov generálního manažera klubu Aleše Krátošky by bylo vybudování a otevření druhé ledové plochy krásným a symbolickým darem ke stoletému jubileu táborského hokeje, které se datuje do roku 2024.

Ambice, změny a snaha o progres klubu

Následně už se téma setkání stočilo na sportovní stránku věci a ambice, které klub před startem nadcházející sezony deklaruje. „Za sebe mohu říci, že naše ambice samozřejmě nejsou malé,“ podotkl Michal Šušák. „Rádi bychom hráli co nejlepší hokej a pokusili se postoupit do vyšší soutěže. Uděláme pro to i s podporou našich fanoušků a partnerů všechno. Hokej je ale stejný jako jiné sporty a teprve se ukáže, jak se bude sezona vyvíjet. Rozhodně už teď víme, že nebude jednoduchá,“ uvědomuje si.
Aleš Krátoška zmínil změny v klubu, ať už na poli managementu, tak i v realizačním týmu a ve složení mužstva samotného mužstva. „Jsem rád, že jsme se domluvili s Radkem Bělohlavem a Zdeňkem Kutlákem. Oba byli výborní hráči a s jejich pomocí bychom se chtěli dostat zase o kus dál. Také hráči, kteří sem před sezonou přišli, jsou známkou toho, že se chce klub někam posunout. I v dalších oblastech pracujeme každý den na tom, aby se to nějakým způsobem zlepšovalo,“ dodal.
 Souvisí s tím i výše rozpočtu, která se podle Aleše Krátošky pohybuje okolo 13 milionů korun. „Na rovinu říkám, že už tento daný rozpočet je pro nás všechny závazkem a vytváří tlak na nás, na trenéry i na hráče. Odpovídá také očekáváním, které od nás budete mít vy, fanoušci a přátelé táborského hokeje. Stavíme se k tomu čelem a uděláme maximum pro to, abychom byli všichni spokojení s výsledky i předvedenou hrou,“ obrátil se generální manažer HC Tábor k přítomným příznivcům. „Nikdo samozřejmě nedokáže stoprocentně říct, jestli se povede všechno, co si přejeme a co od sezony očekáváme, ale tak je to v každém sportu. Důležité je, aby každý udělal pro úspěch maximum. Pokud to tak bude a nepovede se to, nikdo by pak asi neřekl půl slova,“ domnívá se.

Příprava týmu? Spokojenost

Trenér Radek Bělohlav nechal následně hosty „tiskovky“ nahlédnout do zákulisí předsezonních příprav. „Máme za sebou dlouhou přípravu, možná až moc dlouhou,“ usmál se. „Naše soutěž se rozlosovala jako poslední a do poslední chvíle jsme nevěděli, kdy se nakonec zahájí, takže jsme raději se vším začali dřív. Je fakt, že kluci jsou v přípravě na ledě možná déle, než některé extraligové týmy. Už předtím navíc absolvovali přípravu na suchu, která možná byla pro některé těžší,
než předpokládali. Mám k hráčům velký respekt za to, jak všechno akceptovali a přijali. Pracuje se mi s nimi opeavdu dobře,“ pochválil své ovečky.
 „Mohu to potvrdit, bylo to fakt náročné,“ zareagoval kapitán druholigového „áčka“ Radek Seidl. „Myslím si ale, že to všechno proběhlo dobře. Přišli noví hráči, ale tým se dal znovu v pohodě dohromady a není žádný problém.“

Téma profesionalizace

Na přetřes přišel také aktuální charakter týmu, který asi nejlépe vystihuje slovíčko poloprofesionální. Podle kouče Radka Bělohlava se rozhodně nejedná o nějakou komplikaci v jeho fungování. „Pravdou je, že i pro mě je to novinka. Skloubit činnost hráčů, pro které je hokej hlavní náplní s těmi, kteří mají práci a mnohdy chodí unavení, to není snadné. Na druhé straně dali se na to a chtějí to dělat. Oni ani ti takzvaní 'profíci' vlastně profesionály, protože mají rovněž bokem svou práci, anebo studují. Znovu opakuji, ti kluci si zasluhují můj obrovský respekt; jsou to hokejisté, kteří mají ten hokej rádi, protože když tohle vydrží, vydrží už všechno,“ nešetřil lodivod kohoutů superlativy. Další ostatně rozdal jen o chvíli později, kdy z řad přítomných vzešel dotaz na plnou profesionalizaci kádru. Podle slov Michala Šušáka je postupná profesionalizace A-týmu cílem klubu, ale jde ruku v ruce s úrovní, na které se bude mužstvo aktuálně pohybovat. V současné chvíli to rozhodně není o rozbití současného týmu, ale o interním postupném budování mužstva a stability jeho kádru.

Michal Šušák: Odkoupení licence? Uvažovali bychom o tom

Z opačné strany by se klub v budoucnu nebránil ani případnému odkoupení licence. „Odpovím upřímně. Částečně už to leželo na stole už před dvěma lety. Tehdy jsme to diskutovali a jednoznačně řekli, že ne. Doba je ale dál, tým se tu nějakým způsobem postupně budoval a buduje a musím říct, že v současné době už bychom o tom vážně uvažovali. Pochopitelně v případě, že by to nebylo za nějakých nesmyslných podmínek,“ konstatoval předseda klubu Michal Šušák.

Radek Bělohlav: Věřím ve schopnosti našich hráčů

Současný kormidelník Radek Bělohlav navázal na slova klubového předsedy a připojil svůj poměrně emotivní komentář, kterým vzdal znovu hold táborskému patriotismu. „V první řadě si nemyslím, že by první liga měla být do budoucna profesionální soutěží; nevím, jestli by to za pár let ještě někdo dokázal platit... Co se týče Tábora, přišel jsem do klubu s tím, že chceme zachovat charakter tým a udržet jeho táborskou osu. Je třeba říct, že ti kluci z loňského kádru, kteří odešli, tak se takto rozhodli sami a přišli za námi, že se o to nechtějí prát. Věřte mi, že se nám nabízelo a stále nabízí hrozně moc hráčů. Myslím si ale, že kostru mužstva tady máme parádní a stále je na čem stavět. A nevěřím tomu, že kdybychom teď luskli prstem a udělali jsme z toho za pomoci větších peněz profesionální tým, nebyl by pak pro nás žádný problém přehrát například Ústí, Chomutov a podobně. Větší šanci budou mít tihle kluci, kteří do toho půjdou jako parta. Věřím v jejich schopnosti, ten hokej totiž opravdu umějí,“ promluvil upřímně Radek Bělohlav.

O spolupráci s Motorem

Každou sezonou, každým hokejovým rokem v Táboře se jako červená nit táhne téma spolupráce s českobudějovickým Motorem. Letošní setkání nebylo výjimkou. Jako první hledal odpověď na otázku možné spolupráce Michal Šušák. „Já osobně jsem přesvědčen, že by spolupráce fungovat měla. Je to dokonce i součástí mojí určité vize od chvíle, kdy jsme se se společností C-Energy začali v táborském hokeji více angažovat. Bylo by hezké, kdyby se v Budějovicích hrála extraliga, v Táboře první liga, a právě v těchto jihočeských klubech se dali dohromady ti nejlepší hráči, kteří v kraji jsou. Už jen proto, že mládežnická základna v týmech není tak široká, jako před třiceti či čtyřiceti lety. Faktem je, že tuto diskuzi jsme s Motorem vedli už zhruba před dvěma lety. Budu upřímný – reakce z Českých Budějovic byla taková, že nejprve máme postoupit, a pak se uvidí. Doufám, že se bude tento postoj postupně měnit. A že mezi Budějovicemi a Táborem zmizí z mého pohledu ona hloupá rivalita a podaří se nám navázat trochu lepší spolupráci. Ta se určitě nabízí a podle mě může být jednoznačně výhodná pro oba kluby,“ rozpovídal se předseda HC Tábor.
Svůj názor sdělil i Aleš Krátoška. „Na úrovni A-týmů je to těžké, protože je mezi nimi rozdíl dvou soutěží. Víte dobře, že někteří mladí hráči, jejich agenti i rodiče mají vysoké mínění a druhá liga pro ně není tak 'kvalitní' soutěží. Jenže pak tady někteří jsou a nedokážou naše hráče přehrát, nebo se jim alespoň rovnat. Když se vrátím k tématu, jednání s Motorem probíhají, ale sám má kádr poměrně úzký. A hráči, které by nám mohl nabídnout, nejsou natolik lukrativní, abychom mohli říct, že nám výrazně pomůžou a přehrají ty naše místní kluky,“ prohlásil.

Trenér Radek Bělohlav výše uvedená slova doplnil. „Jihočeský hokej nemá klub v první lize dlouhodobě. Ani Motor předtím nebyl několik let v extralize, v dalších jihočeských klubech jsou problémy, a tak je na tom celý region dost špatně. Jediný Tábor si drží určitý standard, takže by bylo fajn to v tomto směru někam posunout. Já jako spolumajitel Motoru se budu snažit o to, aby spolupráce probíhala, ale ne na úrovni nějaké farmy, o které se tu hovořilo. Měla by mít takovou podobu, aby vyhovovala oběma klubům. Určitě to není o tom, aby sem přijel hráč, odehrál zápas, a zase odjel. Je třeba, aby tu s námi byl a absolvoval i tréninky,“ zdůraznil Radek Bělohlav.

 Z líhně českobudějovického hokeje vzešel příchod Matouše Masopusta do přípravy kohoutů. Mladý útočník ale nakonec u Jordánu působit nebude, neboť dal přednost studiu. Na soupisce naopak zůstává jiný mladý kmenový hráč Motoru, obránce Adam Dvořák. Do sezony vstoupí mužstvo se třemi brankáři, devíti obránci a třinácti útočníky. Atmosféru přípravy A-týmu pravidelně v rámci tréninků poznávají i mladíci z domácí juniorky.

Vítaná změna systému soutěže  

Nadcházející ročník druhé ligy by měl být bezesporu mimořádně kvalitní a náročnější, než ten předchozí. „Jdeme do sezony s velkou pokorou k soutěži i k soupeřům. Doufám, že se s kvalitou zápasů a soupeřů budeme posouvat i my a každým týdnem to bude lepší a lepší,“ věří Radek Bělohlav.
 Změnu systému soutěže včetně přímého postupu Táborští vítají. „Myslím si, že přímý postup v tak kvalitní soutěži, jakou by měla druhá liga v nové sezoně být, je podle mě férový. Model soutěže je rozhodně zajímavý, a bezesporu atraktivní také pro diváky,“ řekl Michal Šušák.
 „Nový systém jsme určitě uvítali,“ sdělil i za své spoluhráče Radek Seidl. „V minulé sezoně jsme se s pár soupeři potkávali stále dokola, například s Příbramí jsme včetně dvou přípravných utkání hráli v sezoně dvanáctkrát. Teď to bude velká změna, ale jsme za ni rádi,“ prohlásil.

O zvuku a místenkách

V samém závěru se dotaz jednoho z přítomných stočil k provozním záležitostem, konkrétně ke kvalitě zvuku na stadionu a zajištění rezervací pro ty, kteří si zakoupili permanentku s místenkou. Byl ujištěn, že ozvučení stadionu je nové a prošlo zdárně testem.
A zmíněné permanentky? „Přemýšleli jsme, že rezervovaná sedadla označíme, ale poté jsme od toho ustoupili,“ vysvětluje Aleš Krátoška. „Je totiž možné, že by někdo, kdo místenku nemá, mohl rezervaci strhnout a nalepit si ji na to své místo.  Nakonec je všechno vyřešené tak, že u každého vstupu do hlediště bude náš pořadatel, a také vylepený plánek sektorů se zaškrtnutými sedadly, která jsou rezervovaná pro držitele permanentek s místenkou. Prodáno jich bylo ke stovce, což je na Tábor skvělé číslo,“ uzavřel generální manažer HC Tábor.     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Novinky na prahu nové sezony 2. ligy

  St 20.09. |

  Ještě před startem druholigových bojů byla odtajněna řada zajímavých informací týkající se třetí nejvyšší soutěže. Novinky by měly napomoci vyššímu zájmu o druhou ligu a zvýšení její prestiže. 

  Více...
 • Cheb hostí už v sobotu 16. září Chomutov

  Pá 15.09. |

  Nový ročník druhé hokejové ligy odstartuje oproti původnímu plánu už v sobotu 16. září. Právě na tento den je totiž naplánována předehrávka šestého kola skupiny Západ, ve které Stadion Cheb přivítá na svém stadionu Piráty z Chomutova. Utkání začne v 18 hodin. 

  Více...
 • Kohouti u triumfu Spartaku

  Ne 10.09. |

  Na soběslavském zimním stadionu se hrál v sobotu další ročník Memoriálu Pavla Háka. V dresu domácího Spartaku, který po hladké finálové výhře nad veselským rivalem oslavil prvenství, se představili i tři členové táborského druholigového kádru: brankář Michal Novák, obránce Adam Čížek a útočník Jan Duda.    

  Více...
 • Táborští skórovali za Soběslav

  Ne 27.08. |

  Do nedělního přípravného zápasu mezi Spartakem Soběslav a veselskou Lokomotivou zasáhli i dva členové aktuálního druholigového kádru Tábora Adam Čížek a Jan Duda. Oba hráči, kteří mají do Soběslavi vyřízené střídavé starty, se v utkání zapsali mezi střelce, a přispěli tak k jednoznačné výhře domácího týmu v poměru 8:1.           

 • Anketa na webu

  St 23.08. |

  Základní část druhé hokejové ligy se blíží. Jak budete řešit vstup na domácí zápasy táborského týmu? 

Starší aktuality