Startujeme! Táborští hokejisté ve středu vyzvou doma na souboj pražskou Kobru

20.09.2022 21:05, autor: Pavel Šácha

Od zahajovacího střetnutí nového ročníku druhé ligy dělí táborské mužstvo i jeho příznivce už jen několik desítek hodin. Středdeční domácí bitva kohoutů s pražskou Kobrou se rozhoří v 18 hodin.

Startujeme! Táborští hokejisté ve středu vyzvou doma na souboj pražskou Kobru


Celek z pražského Braníku není třeba táborským fanouškům dlouze představovat. V uplynulých mistrovských sezonách patřil k tomu nejlepšímu, co česká část druholigové hokejové scény nabízela. Do každé ze sezon vstupoval tým Miloslava Šeby a jeho družiny s nemalými ambicemi, které však ani v jednom případě nedokázal efektivně naplnit.

Do letošního ročníku půjdou žluto-modří bez nezadržitelného „stroje na body“ Kamila Bříšky. Nejproduktivnějšího hráče dvou uplynulých ročníků soutěže zastihla po minulé sezoně nabídka z Benátek nad Jizerou a rozhodl se tuto novou výzvu přijmout. Kádr pražského druholigového souboru opustil také Bříškův exjablonecký parťák Lukáš Tondr. Navzdory oběma značným ofenzivním trhlinám zůstala v kádru Kobry velmi solidní kvalita. Pražané naopak přivedli do své kabiny několik posil. Hodně si slibují od navrátilce z Benešova Jakuba Jedličky. Velmi zajímavým novicem je také vytáhlý bojovník Matěj Kolda, jenž loni trápil obrany soupeřů v dresu Klatov. Slávistickou minulost a působení v zahraničí i v univerzitní lize má za sebou další forvard Viktor Martínek. V brance bude tým z hlavního města znovu spoléhat na stálici Lukáše Sochůrka.

V přípravě odehrálo mužstvo z Braníku osm zápasů s bilancí tří vítězství a pěti porážek, přičemž jedna z nich se zrodila až po samostatných nájezdech. Zajímavé a varovné pro budoucí soupeře jsou bezesporu výhry nad Benátkami, které by měly i díky přítomnosti zmiňovaného Kamila Bříšky, kolínského fantoma Davida Šafránka či jeho souputníka Martina Sejpala v brance patřit k nejlepším týmům v soutěži.

Z táborské šatny

Táborská hokejová parta má za sebou předzápasový trénink, na kterém už nechyběli obránci zkušení obránci Lukáš Kříž s Kamilem Černým, kteří absentovali v posledních přípravných vystoupeních s Příbramí. Trenéři kohoutů už si vyškrtli ze svých plánů mladíka Matouše Masopusta, jenž dal před hokejovým působením v Táboře přednost studiu, v kádru naopak zůstává jiný českobudějovický mladík, obránce Adam Dvořák.

Ať už bude středeční složení táborské družiny jakékoliv, cíl, se kterým vyrukuje do první sezonní půtky, se nemění: potěšit diváky kvalitním výkonem a udělat maximum pro premiérové vítězství. Spoléhat přitom bude i na podporu svých příznivců, kteří si na úvodní hokejovou kratochvíli v druholigovém balení jistě najdou cestu.

Ještě jednu si prostřednictvím odkazu na pondělní článek připomeňme několik provozních informací.
Ve středu půjdou fanoušci poprvé v sezoně na druholigový hokej. Co je třeba vědět?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Arpád Györi na hokej.cz

  St 21.09. |

  Server hokej.cz přinesl svým návštěvníkům rozhovor s trenérem táborského dorostu Arpádem Györim na téma aktuální sezony. Co všechno v něm zaznělo? 

  Více...
 • Hattrick Matěje Blümela v dresu Dallasu!

  Po 19.09. |

  Reprezentační útočník Matěj Blümel, rodák z Tábora, jenž se ke svým jihočeským kořenům hrdě hlásí, zazářil v přípravném zápase Dallas Stars proti Saint Louis Blues třemi vstřelenými góly. 

  Více...
 • Medailonek Karla Křepelky

  Po 05.09. |

  Talentovaný odchovanec HC Tábor Karel Křepelka, aktuálně obránce širšího kádru extraligové Mladé Boleslavi, se představil v krátkém dotazníku či medailonku pro web hokej.cz. Co zaznělo o Táboře? 

  Více...
 • Začínáme doma s Kobrou

  So 03.09. |

  Po odstoupení Bíliny z plánovaného programu nové sezony došlo k přelosování zápasů konference Západ. Pro táborský tým se nemění termín ani dějiště, ale jen soupeř. Právě místo Bíliny zavítá k Jordánu ve středu 21. září celek pražské Kobry. V sobotu 24. září míří kohouti do hájemství dalšího pražského soupeře: Letců Letňany. 

  Více...
 • NOVÁ ANKETA NA WEBU

  Čt 25.08. |

  Komu budete fandit v novém ročníku extraligy? Hlasovat pro svůj oblíbený klub nejvyšší soutěže můžete v nové anketě na tomto webu, a to do čtvrtka 1. září.

Starší aktuality