Dorost na úvod herního programu podlehl Motoru. Ukázali se v něm hráči na hraně

28.07.2022 20:56, autor: Pavel Šácha

Táborský dorostenecký výběr vyrukoval ve čtvrtek do první oficiální prověrky před nadcházející mistrovskou sezonou. V duelu s českobudějovickým Motorem dostali prostor především hráči, kteří bojují o důvěru trenérů a zařazení do extraligového kádru, zatímco jiní – ti s pevnější zárukou svých pozic – zůstali jen za mantinelem. Také hosté rozmělnili své síly. Jedna část týmu přijela právě k Jordánu, druhá se postavila jihlavské Dukle. Posbírané poznatky a postřehy tentokrát u trenérů zastínily konečný výsledek, přesto se sluší ho zmínit. Mladí kohouti Českobudějovickým podlehli 3:6 (1:2, 1:2, 1:3).

Dorost na úvod herního programu podlehl Motoru. Ukázali se v něm hráči na hraně


Táborské mužstvo se v utkání ujalo vedení, soupeř ale ještě do první sirény skóre otočil a od té doby už domácí mladíky k delšími konci výsledkového provazu nepustil. O branky poraženého souboru se postarali J. Pospíchal (Mohyla), Skoumal a Bačo (J. Pospíchal).

Složení týmu HC Tábor: Wajtr (od poloviny utkání Spálenka) – Kříž, Anděl, Mašek, Ješ, Jaroš, Cedrik, Bačo, Céza – J. Pospíchal, Mohyla, Kubiena, Lang, Hlavín, Pěček, Sochůrek, Podzimek, Suchan, Kostka, Skoumal, Klečacký.

„Chtěli jsme vidět ty hráče, kteří jsou v našich úvahách na hraně a máme se u nich rozhodnout, jestli si je tady necháme nebo ne,“ poznamenal k zápasu hlavní kouč Arpád Györi, jenž sledoval zápas z nadhledu hlediště. „Ukázalo nám to dobré i špatné věci, na kterých musíme pracovat. Z tohoto pohledu zápas svůj účel rozhodně splnil a jsme s ním spokojeni,“ dodal.

Aktuální třicetičlenný kádr v pátek zchudne o dalších šest jmen a následně se pustí do další intenzivní přípravy. Jeho nejbližší zápasovou metou se stane turnaj v Praze na Slavii, který se uskuteční o víkendu 6. – 7. srpna.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA NA WEBU

  Čt 07.07. |

  Druholigové A-mužstvo se v přípravě na novou sezonu potká se sedmi soupeři. Na kterého z nich jste nejvíce zvědaví? Hlasujte v anketě na základní straně tohoto webu.

 • Tomáš Matušík povede A-tým Písku

  Čt 16.06. |

  Klub IHC Králové Písek dnes oficiálně odtajnil jméno nového trenéra svého druholigového A-týmu. A pro táborské fanoušky se jedná o velmi pikantní záležitost - rivala od Otavy povede v nadcházející sezoně táborský kouč Tomáš Matušík, strůjce řady novodobých úspěchů A-mužstva kohoutů a v několika dosavadních sezonách lodivod extraligového dorostu HC Tábor. Popřejme sportovně Tomáši Matušíkovi v jeho novém působišti hodně štěstí.   

 • Co prozrazuje maska Ondřeje Koryťáka

  Pá 20.05. |

  Brankářská maska táborského mladíka Ondřeje Koryťáka se stala terčem pokračování seriálu o symbolice masek na webu hokej.cz. Co o ní mladý gólman kohoutů prohlásil?

  Více...
 • PŘIPRAVUJEME...

  Po 25.04. |

  Obsáhlý rozhovor s trenérem A-týmu HC Tábor Arpádem Györim o úspěšném uplynulém ročníku. Sledujte v příštích dnech náš klubový web. 

 • Rozhovor s Kubou Suchánkem

  Pá 18.03. |

  Server hokej.cz přinesl rozhovor s vítězem Radegast Indexu za měsíc leden: Táborákem každým coulem Jakubem Suchánkem

  Více...
Starší aktuality