Filip Vlček se do Tábora těší. Atmosféra v baráži? Těším se, že ji zažiju osobně, říká

24.06.2022 22:09, autor: Pavel Šácha

Útočník Filip Vlček, nejčerstvější posila druholigové kohoutí party, prožil poměrně hektický pátek, ale to podstatné se nakonec uskutečnilo: krátce po třetí hodině odpolední stvrdil podpisem na smlouvě svůj vstup do služeb táborské druholigové družiny. Jen pár desítek minut poté se v nitru své nové domácí kabiny krátce rozpovídal o zákulisí svého příchodu k Jordánu i prvotních dojmech

Filip Vlček se do Tábora těší. Atmosféra v baráži? Těším se, že ji zažiju osobně, říká


Jaká cestička vás dovedla až k táborskému angažmá?
 S Táborem jsem byl v kontaktu už bezprostředně po sezoně, ale pak se to poměrně dlouho táhlo. Mezitím přišla i jedna konkrétní nabídka z Chance ligy, ale nakonec se podařilo to, co jsem si přál: všechno se tady sladilo a domluvili jsme se. Jsem opravdu moc rád, že to tak dopadlo a můžu tady být.
Čím vás nabídka z Tábora nejvíce oslovila?
 Líbí se mi ambice, které tady jsou, a tým, jaký se tu tvoří. Navíc jsem na jaře sledoval zápasy táborského týmu v baráži, a uchvátila mě ta atmosféra, která je provázela. Těším se na to, že to teď zažiju osobně a lidi nás poženou.
Ovlivnil vaše rozhodnutí i fakt, že se vracíte na domovský jih Čech?
 I to samozřejmě sehrálo svou roli. Mám teď sice zázemí v Praze, ale je dobře, že je to odtud blízko i do Písku, kde jsem vlastně stále doma. Jak už jsem říkal, i díky tomu je to pro mě jednodušší.
Už jste naznačil, že pro vás táborské prostředí není úplně neznámé…
 Pár let zpátky jsem hrál proti Táboru ve druhé lize. Přiznám se, že jsem sem s Pískem nerad jezdil, protože to tu byla pevnost a hrálo se tady fakt těžko. Některé kluky jsem už tehdy poznal jako soupeře. Je tady i dost dalších, proti kterým jsem hrál, nebo s nimi byl i v kabině… Teď jsem navíc poznal zázemí a musím říct, že je super.
Jaká osobní přání si do nadcházející sezony v táborském dresu ponesete?
 Nejdůležitější samozřejmě je, abych byl zdravý a vyhýbala se mi zranění. To samozřejmě platí pro všechny. Sezona je dlouhá, takže bych byl rád, abychom si tady všichni hokej užívali a co nejlépe se připravili se na to podstatné, což je play-off. Věřím, že s takovým týmem prožijeme úspěšnou sezonu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA NA WEBU

  Čt 07.07. |

  Druholigové A-mužstvo se v přípravě na novou sezonu potká se sedmi soupeři. Na kterého z nich jste nejvíce zvědaví? Hlasujte v anketě na základní straně tohoto webu.

 • Tomáš Matušík povede A-tým Písku

  Čt 16.06. |

  Klub IHC Králové Písek dnes oficiálně odtajnil jméno nového trenéra svého druholigového A-týmu. A pro táborské fanoušky se jedná o velmi pikantní záležitost - rivala od Otavy povede v nadcházející sezoně táborský kouč Tomáš Matušík, strůjce řady novodobých úspěchů A-mužstva kohoutů a v několika dosavadních sezonách lodivod extraligového dorostu HC Tábor. Popřejme sportovně Tomáši Matušíkovi v jeho novém působišti hodně štěstí.   

 • Co prozrazuje maska Ondřeje Koryťáka

  Pá 20.05. |

  Brankářská maska táborského mladíka Ondřeje Koryťáka se stala terčem pokračování seriálu o symbolice masek na webu hokej.cz. Co o ní mladý gólman kohoutů prohlásil?

  Více...
 • PŘIPRAVUJEME...

  Po 25.04. |

  Obsáhlý rozhovor s trenérem A-týmu HC Tábor Arpádem Györim o úspěšném uplynulém ročníku. Sledujte v příštích dnech náš klubový web. 

 • Rozhovor s Kubou Suchánkem

  Pá 18.03. |

  Server hokej.cz přinesl rozhovor s vítězem Radegast Indexu za měsíc leden: Táborákem každým coulem Jakubem Suchánkem

  Více...
Starší aktuality