Druhá liga se vrací ke dvěma skupinám! Táborští v té své potkají šestnáct soupeřů

15.06.2022 15:36, autor: Pavel Šácha

Je rozhodnuto! Druhá hokejová liga zná svou podobu pro nadcházející sezonu i herní model, kterým se bude soutěž řídit. Po letech se vrací ke dvěma základním skupinám Západ a Východ a na základě toho mění i svůj systém.

Táborské mužstvo se v sedmnáctičlenné skupině Západ potká s mužstvy Chebu, Chomutova, Mostu, Děčína, Ústí nad Labem, Příbrami, Klatov, Kobry Praha, Letňan, Benátek nad Jizerou, Jablonce nad Nisou, Nové Paky, Hronova, Písku, Vrchlabí
a Kadaně.
Posledně jmenovaný klub, který v minulém ročníku předčasně ukončil své působení v Chance lize a byl tudíž brán jako sestupující celek, podal v řádném termínu přihlášku a zaplatil startovné. Podle našich informací by se však pravděpodobně hrála druhá liga nikoliv v Kadani, ale v Bílině. A ještě důležitý dodatek - aby Kadaň mezi účastníky třetí nejvyšší soutěže opravdu setrvala, musí nejpozději do 31. července vyřešit své problémy a dostát požadovaným závazkům. Odsouhlasený model soutěže musí navíc schválit Výkonný výbor Českého hokeje, což by však měla být v podstatě formální záležitost.

Po nedávném přesunu "pardubické" licence z Chrudimi do Vrchlabí se situace diametrálně změnila a Asociace druholigových klubů ledního hokeje se rozhodla ustanovit návrh dvou skupin 'sedmnáct - jedenáct'. A právě ten nakonec zvítězil.
 „Žádná varianta nikdy nemůže vyhovovat všem, ale tato je v dané situaci zřejmě nejoptimálnější," zhodnotil odsouhlasený verdikt organizační pracovník HC Tábor Rudolf Vach, který klub na středečním aktivu zastupoval. „Znovu se sice objevily tendence vrátit do hry model soutěže se čtyřmi skupinami a na přetřes přišel i návrh se třemi skupinami. Jako první šla ale do hlasování právě varianta se dvěma konferencemi a získala většinu," popsal cestu k rozhodnutí o podobě nadcházejícího druholigového ročníku.

ZÁPADNÍ KONFERENCE

Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor, Vrchlabí, Kadaň.

VÝCHODNÍ KONFERENCE

Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov.

Systém soutěže

Účastníci Západní konference si to nejprve rozdají dvoukolově každý s každým. Po těchto 32 utkáních se soutěž rozdělí na tři díly.
 Mužstva z 1. – 6. místa tabulky budou hrát dvoukolově o výchozí pozice pro čtvrtfinále, přičemž body z předchozí části se pochopitelně započítávají. Dvakrát (doma, venku) se potkají také týmy ze 7. – 12. místa, které spolu zabojují o čtyři pozice v předkole play-off. A konečně celky z 13. – 17. místa podstoupí rovněž dvoukolově bitvu
o záchranu, která mine nejhorší z nich.  
 Vyřazovací část začne právě předkolem hraným na dvě vítězná utkání. Další kola play-off se odehrají na tři vítězná utkání. Celkový vítěz postoupí do superfinále proti vládci východní konference a jejich vzájemná série hraná na čtyři vítězné zápasy určí postupujícího do Chance ligy.

Na východě se jedenáct zúčastněných mužstev utká v základní části čtyřkolově (40 utkání). Na osm z nich čeká play-off, zbylá tři se budou pokoušet ve vzájemných bitvách vyhnout sestupu z poslední příčky.       

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Tomáš Matušík povede A-tým Písku

  Čt 16.06. |

  Klub IHC Králové Písek dnes oficiálně odtajnil jméno nového trenéra svého druholigového A-týmu. A pro táborské fanoušky se jedná o velmi pikantní záležitost - rivala od Otavy povede v nadcházející sezoně táborský kouč Tomáš Matušík, strůjce řady novodobých úspěchů A-mužstva kohoutů a v několika dosavadních sezonách lodivod extraligového dorostu HC Tábor. Popřejme sportovně Tomáši Matušíkovi v jeho novém působišti hodně štěstí.   

 • Co prozrazuje maska Ondřeje Koryťáka

  Pá 20.05. |

  Brankářská maska táborského mladíka Ondřeje Koryťáka se stala terčem pokračování seriálu o symbolice masek na webu hokej.cz. Co o ní mladý gólman kohoutů prohlásil?

  Více...
 • PŘIPRAVUJEME...

  Po 25.04. |

  Obsáhlý rozhovor s trenérem A-týmu HC Tábor Arpádem Györim o úspěšném uplynulém ročníku. Sledujte v příštích dnech náš klubový web. 

 • Rozhovor s Kubou Suchánkem

  Pá 18.03. |

  Server hokej.cz přinesl rozhovor s vítězem Radegast Indexu za měsíc leden: Táborákem každým coulem Jakubem Suchánkem

  Více...
 • Finalisté II. ligy už jsou kompletní

  Ne 13.03. |

  Obsazení finále už zná i skupina Sever. Dvůr Králové zdolal v rozhodující sedmé bitvě Mostecké lvy 3:2 po samostatných nájezdech a v boji o účast v kvalifikaci vyzve Letňany. Finálové série startují ve středu: Tábor - Příbram, Letňany - Dvůr Králové, Nový Jičín - Opava.  

  Více...
Starší aktuality