Fotky, vzpomínky, úsměvy… Aleš Krátoška přivezl k Jordánu krásný Masarykův pohár

11.06.2022 12:17, autor: Pavel Šácha

O pátečním podvečeru bylo u táborského zimního stadionu nebývale živo. V centru všeho dění se ocitla trofej pro vítěze české hokejové extraligy: Masarykův pohár. Tento originální skvost putoval na jediný den z dalekého Slezska až k Jordánu, kde si ho mohli vyfotit a sáhnout si na něj i táborští hokejoví příznivci. Iniciátorem této akce se stal Aleš Krátoška, jenž se na triumfu třineckých Ocelářů podílel coby asistent trenéra Václava Varadi.

Fotky, vzpomínky, úsměvy… Aleš Krátoška přivezl k Jordánu krásný Masarykův pohár


K zimnímu stadionu dorazila v pátek zhruba stovka lidí. Někteří z nich si s sebou vedle fotoaparátů přinesli i devatenáct let staré vzpomínky, kdy Aleš Krátoška poprvé představil Táboru extraligovou pohárovou trofej, tehdy ještě jako hráč pražské Slavie. Na místě nechyběli mimo jiné ani trenéři Jaroslav Svejkovský a Pavel Vavera, kteří před lety rozvíjeli talent úspěšného táborského odchovance.
 „Jsem moc rád, že si sem lidé našli cestu. Mám tady své blízké a hodně známých, se kterými jsem se moc rád potkal. Rozhodně stálo za to sem pohár přivézt,“ nechal se slyšet Aleš Krátoška, jenž se v uplynulých týdnech ponořil do práce v HC Tábor coby generální manažer klubu.

 Lidé si od stadionu odnesli památeční foto i podepsanou mistrovskou kartičku Aleše Krátošky a někteří z nich využili i možnost zvednout brilantně vyvedenou trofej nad hlavu. Patnáctikilový klenot, o který bojují extraligoví hokejisté od sezony 2013/2014, jim dal zabrat.
 „Já jsem si pohár jenom potěžkal. Přišel mi menší než v televizi, ale těžký je tedy hodně. Ve finále jsem fandil Spartě, ale i Třinec se mi líbí,“ poznamenal upřímně třináctiletý fanoušek táborských kohoutů Marek Votava ze Sezimova Ústí.

Průběh páteční akce s Masarykovým pohárem mapuje fotogalerie Tomáše Danka a Hanky Grundové.          

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Tomáš Matušík povede A-tým Písku

  Čt 16.06. |

  Klub IHC Králové Písek dnes oficiálně odtajnil jméno nového trenéra svého druholigového A-týmu. A pro táborské fanoušky se jedná o velmi pikantní záležitost - rivala od Otavy povede v nadcházející sezoně táborský kouč Tomáš Matušík, strůjce řady novodobých úspěchů A-mužstva kohoutů a v několika dosavadních sezonách lodivod extraligového dorostu HC Tábor. Popřejme sportovně Tomáši Matušíkovi v jeho novém působišti hodně štěstí.   

 • Co prozrazuje maska Ondřeje Koryťáka

  Pá 20.05. |

  Brankářská maska táborského mladíka Ondřeje Koryťáka se stala terčem pokračování seriálu o symbolice masek na webu hokej.cz. Co o ní mladý gólman kohoutů prohlásil?

  Více...
 • PŘIPRAVUJEME...

  Po 25.04. |

  Obsáhlý rozhovor s trenérem A-týmu HC Tábor Arpádem Györim o úspěšném uplynulém ročníku. Sledujte v příštích dnech náš klubový web. 

 • Rozhovor s Kubou Suchánkem

  Pá 18.03. |

  Server hokej.cz přinesl rozhovor s vítězem Radegast Indexu za měsíc leden: Táborákem každým coulem Jakubem Suchánkem

  Více...
 • Finalisté II. ligy už jsou kompletní

  Ne 13.03. |

  Obsazení finále už zná i skupina Sever. Dvůr Králové zdolal v rozhodující sedmé bitvě Mostecké lvy 3:2 po samostatných nájezdech a v boji o účast v kvalifikaci vyzve Letňany. Finálové série startují ve středu: Tábor - Příbram, Letňany - Dvůr Králové, Nový Jičín - Opava.  

  Více...
Starší aktuality