Slavnostní chvíle před zimním stadionem: V pátek Tábor uvítá Masarykův pohár

09.06.2022 01:19, autor: Pavel Šácha

Devatenáct let. Přesně tolik roků uplynulo od chvíle, kdy mohli hokejoví fandové u Jordánu naživo obdivovat trofej pro vládce nejvyšší tuzemské soutěže. Sáhnout si na ni, vyfotit se s ní a získat podpis Aleše Krátošky, táborského odchovance, který tehdy pohár s pražskou Slavií vybojoval. V tu chvíli ani sám hráč nemohl tušit, že si o devatenáct let později všechno pěkně zopakuje. Jen v jiné roli, v jiné destinaci a s jiným extraligovým klenotem.

Slavnostní chvíle před zimním stadionem: V pátek Tábor uvítá Masarykův pohár


V pátek 10. června se stane prostranství před zimním stadionem znovu žádaným cílem hokejových fandů z Tábora i okolí. O půl páté odpoledne se jim v plné kráse ukáže současná nejcennější proprieta tuzemského hokeje: Pohár T. G. Masaryka, trofej, o kterou bojují elitní české týmy už od sezony 2013 – 2014. Třikrát v řadě ji pozvedli nad hlavu členové třinecké hokejové party, letos poprvé však s sebou nesla také táborský punc. Kruh se uzavírá – členem mistrovského souboru byl také Aleš Krátoška, tentokrát coby asistent trenéra Václava Varadi. Právě v této roli si tak znovu vydobyl právo užít si chvíle s trofejí pro extraligového vítěze, a opět se rozhodl, že si je nenechá jen pro sebe. Originální Pohár T. G. Masaryka tak v pátek zavítá do Tábora a bude vystaven na odiv všem sportovním příznivcům z Tábora a okolí.
 „Jsem moc rád, že se to podařilo a Masarykův pohár mohu lidem do Tábora přivézt,“ nechal se slyšet Aleš Krátoška, toho času už generální manažer HC Tábor. „Sami uvidí, jak nádherný je. Mohou se s ním vyfotit, potěžkat si ho… Myslím si, že především pro děti je to výjimečná a zajímavá příležitost,“
dodal jeho držitel, jenž bude samozřejmě fanouškům k dispozici pro společný snímek či podpis.

Ještě jednou připomínáme, že Masarykův pohár mohou zájemci vidět v pátek 10. června od 16.30 hodin před táborským zimním stadionem.

Aleš Krátoška v Deníku

http://hctabor.com/clanky/6636-cesta-alese-kratosky/?liveMode=1                       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA NA WEBU

  Čt 07.07. |

  Druholigové A-mužstvo se v přípravě na novou sezonu potká se sedmi soupeři. Na kterého z nich jste nejvíce zvědaví? Hlasujte v anketě na základní straně tohoto webu.

 • Tomáš Matušík povede A-tým Písku

  Čt 16.06. |

  Klub IHC Králové Písek dnes oficiálně odtajnil jméno nového trenéra svého druholigového A-týmu. A pro táborské fanoušky se jedná o velmi pikantní záležitost - rivala od Otavy povede v nadcházející sezoně táborský kouč Tomáš Matušík, strůjce řady novodobých úspěchů A-mužstva kohoutů a v několika dosavadních sezonách lodivod extraligového dorostu HC Tábor. Popřejme sportovně Tomáši Matušíkovi v jeho novém působišti hodně štěstí.   

 • Co prozrazuje maska Ondřeje Koryťáka

  Pá 20.05. |

  Brankářská maska táborského mladíka Ondřeje Koryťáka se stala terčem pokračování seriálu o symbolice masek na webu hokej.cz. Co o ní mladý gólman kohoutů prohlásil?

  Více...
 • PŘIPRAVUJEME...

  Po 25.04. |

  Obsáhlý rozhovor s trenérem A-týmu HC Tábor Arpádem Györim o úspěšném uplynulém ročníku. Sledujte v příštích dnech náš klubový web. 

 • Rozhovor s Kubou Suchánkem

  Pá 18.03. |

  Server hokej.cz přinesl rozhovor s vítězem Radegast Indexu za měsíc leden: Táborákem každým coulem Jakubem Suchánkem

  Více...
Starší aktuality