Gratulace! Dorostenecký mistrovský titul Plzně má také výrazný táborský punc

16.04.2022 02:40, autor: Pavel Šácha

Dorostenecký výběr plzeňské Škody slaví tuzemský mistrovský titul. Triumf v dramatické a nesmírně atraktivní finálové sérii s pražskou Spartou nese i významnou táborskou stopu!

Gratulace! Dorostenecký mistrovský titul Plzně má také výrazný táborský punc


Obrovskou oporou novopečeného mistra dorostenecké extraligy byl po celou sezonu, a především ve vyřazovacích bojích táborský brankář Daniel Jansa. Šestnáctiletý talent prokráčel play-off v neskutečném laufu. Byl jeho nejvytíženějším gólmanem, přesto se pyšní nejnižším průměrem obdržených gólů na zápas (1,12), druhou nejlepší procentuální úspěšností (95,92), druhým nejvyšším počtem úspěšných zásahů (376) a absolutně nejvyšším počtem vychytaných vítězství (12).

V dresu mistrovské Škodovky byli navíc vidět i další hráči, kteří prošli táborskou mládeží. Útočník Denis Řehoř přispěl k finálovému pokoření Sparty dvěma góly a stejným počtem nahrávek, reprezentační obránce Josef Eichler obvyklou důslednou prací.

Všem (ex)táborským klukům moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v jejich zajímavě se rozvíjející kariéře.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jablonec nebude hrát II. ligu

  St 31.05. |

  Problémy jabloneckého hokeje z minulé sezony dospěly před startem ročníku 2023/2024 ke smutnému rozhodnutí: Vlci jsou nuceni opustit scénu třertí nejvyšší soutěže. Jejich místo by měl po zisku licence zaujmout letos sestoupivší celek Hronova. 

  Více...
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

Starší aktuality