Ozvěny ze zimní univerziády v Lake Placid: táborští kohouti už jsou v dějišti her

08.01.2023 22:17, autor: Pavel Šácha

Už za pár dní odstartují v americkém zimním středisku Lake Placid Zimní světové univerzitní hry, a jak už jsme avizovali, působení českých reprezentantů na tomto svátku akademického sportu doprovodí i hluboká táborská hokejová stopa.

Ozvěny ze zimní univerziády v Lake Placid: táborští kohouti už jsou v dějišti her

Trio táborských kohoutů, kteří obdrželi pozvánku do univerzitního hokejového týmu České republiky, už do dějiště her odletělo a nově se seznámilo i se Suny Canton Roos House Athletic Center, halou, kde čeští akademici odehrají základní skupinu hokejového turnaje. Představil nám ji jeden z táborských hráčů v akademickém národním týmu, útočník Lukáš Prášek. On i jeho parťáci Tomáš Hajič s Milanem Dančišinem nám v příštích dnech přiblíží i další bezprostřední dojmy z jubilejní třicáté zimní univerziády.

Video zde:
https://youtube.com/…are

  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Táborští žáci na olympiádě

  Po 23.01. |

  V Krkonoších odstartovala v tomto týdnu Zimní olympiáda dětí a mládeže. V hokejovém výběru Jihočeského kraje má táborský hokej dvojí zastoupení v osobách Antonína Pufra a Matěje Slabého. Z pondělních zahajovacích zápasů vytěžili Jihočeši bod za remízu 2:2 s Vysočinou, Královéhradeckému kraji podlehli 1:4.  

  Více...
 • Dvě posily pro juniorku

  Pá 06.01. |

  V prvním letošním střetnutí regionální ligy juniorů na ledě Pelhřimova se v táborském týmu představí dvě nové, resp. staronové tváře. Z působení v juniorce královéhradeckého Mountfieldu, kam se přestěhoval z jihlavské Dukly, se domů k Jordánu vrátil odchovanec a někdejší tahoun extraligového dorostu HC Tábor Jan Nevšímal. Ryzím novicem na soupisce kohoutů je jiný útočník David Hohenberger z českobudějovického Motoru.  

 • Oliver Šatný na MS dvacítek!

  Po 12.12. |

  Brankář Oliver Šatný, soběslavský odchovanec, jenž svůj talent rozvíjel v žákovských týmech HC Tábor, nechybí v nominaci na blížící se mistrovství světa hokejistů do 20 let. Talentovaný gólman aktuálně září v barvách zámořského týmu Cape Breton hrajícího prestižní juniorskou QMJHL. Mezi náhradníky pro šampionát figurují odchovanci táborského hokeje a momentálně Bílý Tygr z Liberce Jakub Šedivý a mladoboleslavský Karel Křepelka

  Více...
 • David Gába v pondělí za Vsetín

  Po 05.12. |

  Táborský brankář David Gába znovu oblékne vsetínský dres. Při vleklých zdravotních potížích brankářů třetího týmu Chance ligy vypomůže mužstvu z Valašska v pondělním domácím střetnutí se Šumperkem.

 • Nová soutěž na Facebooku

  Pá 25.11. |

  Na našem Facebooku najdete novou tipovací soutěž o dvě vstupenky na středeční derby s Pískem a poukázku do svatebního salonu. 

Starší aktuality